BORELIOZA DIAGNOSTYKA

 • Wybierając to badanie otrzymasz wyniki na poniżej wymienione patogeny oraz opis informacyjny o możliwościach terapii i profilaktyki.
BORELIOZA DIAGNOSTYKA
199,00 zł
/ szt.
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™ w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Patogeny testowane w trakcie diagnostyki

 • Borrelia
 • Borrelia burgdorferi
 • Brucella melitensis
 • Brucellosis
 • Chlamydia trachomatis
 • Mycoplasma pneumoniae
 • Q fever
 • Rickettsia sp.
 • Yersinia enterocolitica
 • Anaplasma marginale
 • Anaplasma marginale (2nd area)

Borelioza – choroba wielu narządów

W ostatnich latach obserwuje się wzrastającą liczbę kleszczy, które zostały zarażone krętkami z rodzaju Borrelia. Powodują one wieloukładową chorobę zakaźną, jaką jest borelioza. Wzrost zachorowalności jest determinowany cyklem życiowym stawonogów, w tym wypadku kleszczy z rodzaju Ixodes.

Chorobotwórcze zarazki zostają przeniesione z kleszcza na żywiciela w trakcie ssania krwi. Im ten czas jest dłuższy, tym rośnie ryzyko ich przeniknięcia do krwiobiegu. Obraz kliniczny choroby wiąże się z zajęciem skóry, układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowego oraz serca. U mniej niż 85% pacjentów występuje rumień wędrujący w miejscu zakażenia. Co świadczy o tym, że objawy choroby są różnorodne oraz zmienne w czasie. Dlatego im wcześniej zostaną przeprowadzone badania na boreliozę, tym większe szanse na podjęcie właściwej i skutecznej terapii.

Inne choroby przenoszone przez kleszcze

Należy pamiętać, że borelioza nie jest jedyną chorobą przenoszoną przez kleszcze. Bardzo często choroba ta przebiega wraz z chorobami odkleszczowymi, tzw. koinfekcjami. Do najczęstszych chorób tego typu można zaliczyć babeszjozę, bartonellozę, anaplazmozę, gorączkę Q, tularemię, riketsjozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu (KZM).

Choroby współistniejące

Ponadto, borelioza może także przebiegać z chorobami współistniejącymi, które zostały przeniesione inną drogą niż przez kleszcze. Choroby współistniejące to mykoplazmoza, chlamydioza, jersionioza, parwowiroza oraz kampykobakterioza. W przypadku koinfekcji, czyli zakażeń wielopatogenowych, trudno jest ustalić dominujący patogen. Borelioza objawia się zróżnicowanie, a choroby odkleszczowe i współistniejące dodatkowo modulują system autoimmunologiczny. Koinfekcje są groźne w szczególności dla osób o obniżonej oporności, osób starszych i dzieci. Mimo, że nie każde ukąszenie przez kleszcza doprowadza do choroby, badanie na boreliozę są niezbędne. Bowiem przebieg infekcji oraz jej powikłania mogę być bardzo poważne.

Diagnostyka choroby – badania na boreliozę

Diagnostyka laboratoryjna obejmuje dwuetapowy protokół diagnostyczny. Pierwszy etap polega na wykazaniu obecności przeciwciał IgM lub IgG, natomiast w drugim, kiedy wyniki będą dodatnie lub wątpliwe, dokonuje się oznaczenia techniką Western-blot.

W naszym laboratorium wykonają Państwo badania na boreliozę oraz choroby skojarzone, m.in. riketsjozę, gorączkę Q, anaplazmozę, chlamydiozę, jersioniozę oraz mykoplazmozę. Otrzymane wyniki pozwolą podjąć właściwe kroki terapeutyczne oraz profilaktyczne.

Badanie krwi
Sprawdź jakie to proste, krok po kroku!
Profesjonalna diagnostyka bez wychodzenia z domu
Wynik w 7 dni w formie elektronicznej
Opis wyniku wraz z zaleceniami i profilaktyką
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel