Pasożyty - trudno wykrywalna przyczyna wielu chorób

2020-06-22
Pasożyty mogą powodować zmiany i dolegliwości w naszym organizmie. Poniżej znajdują się te najbardziej typowe, które sygnalizują obecność patogenu w naszym organizmie.

Obecność pasożytów - ogólne:

bóle głowy,
zgrzytanie zębami w nocy,
zaparcia/biegunki,
astma,
bóle stawów i mięśni,
anemia,
alergie,
znamiona skórne,
problemy skórne,
piegi i zmiany barwnikowe,
zaburzenia snu,
nerwowość,
gazy i wzdęcia,
rozdwajanie i łamanie paznokci.

Obecność pasożytów u kobiet:

bolesne miesiączki z obfitymi upławami,
zapalenie pęcherza moczowego i nerek,
torbiele, mięśniaki, cysty,
zapalenie jajników.

Obecność pasożytów u mężczyzn:

zapalenie prostaty,
impotencja,
torbiele,
piasek i kamienie w nerkach i pęcherzu moczowym,
przerost gruczołu krokowego.

Informacje na temat pasożytów i dróg przez które mogą trafić do naszego organizmu:

Glista ludzka bytuje w jelicie grubym, płucach. Jaja glisty występują w mięsie, w źle umytych owocach i warzywach np.: winogrona, koper, pietruszka, truskawki czy jabłka.
Tasiemce - zarażenie następuje przez brudne ręce, nie tylko własne, ale również sprzedawców, kucharzy. Wysokie stężenie tasiemców występuje w takich produktach jak: ryby, szynka, parówki, boczek, wieprzowina, wołowina, drób oraz kurze jaja.
Owsiki (ludzkie i odzwierzęce) bytują w jelitach, żołądku i wyrostku robaczkowym. Zarażenie następuje bardzo szybko również przez połknięcie wysuszonych jaj z powietrza. Owsiki zachowują żywotność do 6 miesięcy na pościeli, dywanach, ręcznikach i stąd dostają się do jamy ustnej.
Lamblioza występuje w dwunastnicy, pęcherzyku żółciowym, żołądku i wątrobie. Lamblią można zarazić się przez: obgryzanie paznokci, u dzieci- oblizywanie rąk, piaskownicę, ziemię.
Toksoplazmoza bytuje w układzie nerwowym, w sercu, limfie. Toksoplazmoza często jest przekazywana w łonie matki- wrodzona. Zarażenie występuje również przez owoce, warzywa, kwiaty czy grzyby.
Rzęsistek bytuje w narządach uk. rozrodczego, moczowego i odbytniczego. Zarażenie poprzez: stosunek płciowy, basen, jeziora, stawy, publiczne toalety, prysznice.
Motylice bytują w wątrobie, żołądku, trzustce, śledzionie, jelitach. Zakażenie następuje często przez spożycie niedomytych warzyw i owoców nawożonych fekaliami.
Filarioza jest pasożytem bytującym w węzłach chłonnych, uk. rozrodczym, krwi. Wywołuje słoniowaciznę (duże opuchnięcie nóg). Zarażenie następuje poprzez ugryzienie zainfekowanego komara.
Ameby bytują w uk. pokarmowym, uk. nerwowym. Zakażenie przez glebę, zanieczyszczoną wodę, niedomyte warzywa i owoce.

Niestety akademicka medycyna do dziś ma kłopoty ze skutecznym wykrywaniem pasożytów badania kału czy nawet przeciwciał charakteryzują się bardzo niską skutecznością.

Doskonałą alternatywą są badania biorezonansowe takie jak vega-test czy bicom multisoft
(dostępny do zakupu w diagnostyce online)
które nawet jeżeli nie uznawane przez medycynę konwencjonalną wskazują drogę którego patogenu w organizmie możemy się spodziewać i jaką stosować skuteczną terapie lub dalszą diagnostykę.
pixel